[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi
Zwiń
X
-
mrrudzin, te diody w oprawkach są włączone szeregowo więc nawet jak odwrotnie podłączy to zwarcia przez diodę nie będzie. Opcja może być taka, że jak podłączył je odwrotnie to CE widzi brak obciążenia i nie podaje w ogóle napięcia ( tylko krótkie "piki" próbkujące ). Najłatwiej było by pod kabelek od CE podłączyć zwykłą żarówkę 12V i zobaczyć czy działa.
-
-
Nie, zaraz pójdę to zrobić.Zamieszczone przez mrrudzinPróbowałeś odłączyć aku na 5 minut?
Wracam za 10 min
Zostaw komentarz:
-
-
sprawdź czy masz diody zwrotne w oprawkach? JEśli masz - wystaczy że jedną źle podłączyłeś => poleciał spory prąd bo dioda zaczęła przewodzić => komputer odciął obwód.
Podłącz się VCDSem i sprawdź czy nie ma błędów z tym związanych.
Próbowałeś odłączyć aku na 5 minut?
Zostaw komentarz:
-
-
było ok 11,xx V , odłączyłem aku i zacisnąłem szybkozłączke i było 0,00.
Dzisiaj będę jeszcze kombinował z kodowaniem, może tu jest problem?
Zostaw komentarz:
-
-
A możesz rozwinąć temat o szybkozłączce i tym że był "prąd"? Tzn jak odpiąłeś to było kilka V?
Zostaw komentarz:
-
-
mrrudzin, Obecnie z CE z kostki B pin 50 dynda mi kabel na którym jest napięcie 0,196.
Zostaw komentarz:
-
-
Co znaczy że jest prąd? tzn. jest napięcie?Dzisiaj miernik w łapy i jazda do auta zobaczyć co się dzieje, i tak
1. Po wywaleniu szybkozłączki jest prąd - myślę sobie pewnie szybkozłączka była źle zaciśnięta.
2. Zaciskam nową gdzieś na połowie kabla, na końcu kabla sprawdzam miernikiem czy jest prąd, i kupa - WTF
Ktoś pisał że w oprawkach od żarówek są diody zwrotne. Może po prostu pomyłeś polaryzacje i napięcie jest zbijane do masy przez którąś diodę.
Możnaby spróbować poodpinać po jednym pinie od oprawek i podłączać po kolei.
Ustaw jasność świecenia na minimalną żeby czegoś nie uwalić.
Jeszcze łatwiej byłoby odpiąć przewód od BordNetz i podłączyć pod zasilacz z ograniczeniem prądowym 0,5A - ale pewnie nie masz takiego...
Zostaw komentarz:
-
-
PIN B50, teraz na tym pinie jest 0,196
Maxidotem sie bawiłem nic nie pomogło, to samo z kluczykiem.
Zostaw komentarz:
-
-
Napewno w dobry pin się wtykłeś?
może aku odłącz na chwile.
A - w maxidocie trzeba zaznaczyć "system ON". Poprzełączaj go kilka razy i za każdym razem włóż klucz i w pozycję "zapłom", później wyjmij.
Zostaw komentarz:
-
-
Miałem zrobione tak
Kabel od CE >>> kabel lewy tył, kabel prawy tył (złączka do połączenia 3 kabli)
Kabel lewy tył>> kabel lewy przód (złączka do wpięcia się w inny kabel)
Kabel prawy tył >> kabel prawy przód (złączka do wpięcia się w inny kabel)
Co ciekawe, kolejna próba miernikiem pokazała wynik 0,196 , czyli tak jak u mrrudzina
Niestety kręcenie kluczykiem nie rozwiązuje problemuZamieszczone przez mrrudzinŻeby było śmieszniej po zakodowaniu wszystkiego (w moim 1k0 937 087 D znalazłem 3 czy 4 bity z opisem footwell) co się dało i różnych kombinacji tychże bitów pomiędzy b50 a masą cały czas 0,264V. Zwątpiłem i gdy już miałem rozbierać wtyczkę coś mnie tknęło żeby kilka razy przekręcić kluczyk - nie rozumiem dla czego, ale po tej czynności zaczęło działać
Zostaw komentarz:
-
-
andrzej111, a na którym kablu zaciskasz tą szybkozłączkę?
Zostaw komentarz:
-
-
Panowie, mam dziwny problem.
Wczoraj byłem na kodowaniu podświetlenia nóg i okazało się że nie działa... :?
Dzisiaj miernik w łapy i jazda do auta zobaczyć co się dzieje, i tak
1. Po wywaleniu szybkozłączki jest prąd - myślę sobie pewnie szybkozłączka była źle zaciśnięta.
2. Zaciskam nową gdzieś na połowie kabla, na końcu kabla sprawdzam miernikiem czy jest prąd, i kupa - WTF :!: :?:
Ktoś ma jakieś sugestie??
Zostaw komentarz:
-
-
Koledzy , powiedzcie mi proszę jaki symbol ma kabelek-pin , który wchodzi do kostki przy sterowniku drzwi w octavii 2011r.
chodzi o tą 32 pinową szarą wtyczkę z różowym zabezpieczeniem !
pozdrawiam,
I
Zostaw komentarz:
-
-
paskuda, każda lampka podejdzie, kwestia ogarnięcia montażu
lampki LED mogą być i w O2 i w O2FL - tylko przekodować trzeba
Zostaw komentarz:
-
-
Czy ktoś może sprawdzał czy lampka led z passata cc 4E0947415 mogłaby pasować i nie wywala błędu o przepalonej żarówce?
Zostaw komentarz:
-
-
i wszystko jasneZamieszczone przez kowal 2002Zamieszczone przez volciuPanowie w FL jak zdjąc rączkę od otwierania maski ??? ...
trzeba było głebiej łeb wepchnąć to i może bym tą zawleczkę zauważył :szeroki_usmiech
podziekował
Zostaw komentarz:
-
-
Zamieszczone przez volciuPanowie w FL jak zdjąc rączkę od otwierania maski ??? ...Załączone pliki
Zostaw komentarz:
-
-
IMO, jedyne co może latać to luźne kableZamieszczone przez zielarzlolRobiłem tak w Fabii, a potem mi wszystko trzeszczało i "latało".
Jak nie połamiesz spinek i odegniesz blaszki (o ile w danym elemencie są) to nic Ci nie będzie trzeszczeć 
Ja zawsze jak coś robię i jak połamię to kupuję nowe, jedyne co mi stuka to kabel antenowy na słupku, który w przypływie weny owinę gąbką :P
Zostaw komentarz:
-
-
bo to trzeba ze 2-3 razy rozebrać i potem składasz fajniej niż fabryka
Zostaw komentarz:
-
-
Robiłem tak w Fabii, a potem mi wszystko trzeszczało i "latało".Zamieszczone przez andrzej111zielarzlol, nie bój się i ściągaj, będą kolejne mody to już będziesz wiedział co i jak rozebrać

Tym razem mam zamiar tego uniknąć...
Zostaw komentarz:
-
Zostaw komentarz: